In Zuid-Limburg wordt hard gewerkt om taalachterstanden bij mbo-studenten aan te pakken. Want: het boost de toekomst van leesplezier. De lezende onderwijsassistent, docent en pedagogisch medewerker is beter toegerust om kinderen te laten lezen. Miriam Jennekens en Veerle Dremmen van SCHUNCK Bibliotheek trekken samen op met Esther Hendriks, oud-docente Nederlands en projectleider, in het project VISTA Leest!. Of – zoals ze het zelf liever noemen – VISTA Feest!.
Een goede leesvaardigheid is belangrijk voor de schoolprestaties van mbo-studenten en hun toekomstige carrière. Lezen verruimt de kennis van de wereld en bevordert de concentratie. Yannic van Daele is leesconsulent bij Huis73 en verbonden aan het Koning Willem I College. Nicoline Paquaij is daar docent Nederlands. Samen zetten ze zich in om het belang van lezen over te brengen aan docenten en studenten. Zij delen hun inzichten, ervaringen en aanpak om leesbevordering op het mbo te stimuleren.
Lezen in het mbo verdient structurele aandacht. Maar liefst 33% van de mbo-4-studenten haalt het vereiste leesniveau niet. Willen we daar écht verandering in brengen, dan moeten we grenzen verleggen. Binnen en buiten de school, in de inhoud van het onderwijs én hoe het onderwijs is georganiseerd. Sanne van der Plas, docent bij Curio, laat zien hoe lezen weer tot leven komt in het mbo. Een goede taalontwikkeling begint volgens Sanne bij plezier in lezen.